Czy mamy swoje ulubione miejsca?

Czasami jest tak, że ludzie mają swoje ulubione miejsca, takie do których chętnie wracają, w których potrafią się wyciszyć, uspokoić, zdystansować do tego wszystkiego, co dzieje się w ich życiu, dlatego właśnie warto pomyśleć, czy my również mamy takie miejsce. Jeśli tak, to powinniśmy o nie odpowiednio dbać, a jeśli nie, to powinniśmy zrobić wszystko, aby takie miejsce dla siebie znaleźć.

Co tygodniowy wyjazd nad morze

Niektórzy ludzie uwielbiają morze. Spacer po plaży i wsłuchiwanie się w szum fal sprawiają, że potrafią się oni świetnie wyciszyć, uspokoić i nabrać energii do działania w kolejnych dniach.

Dlatego może się okazać, że ktoś co weekend jedzie nad morze, aby spędzić kilka godzin na plaży i wrócić do domu, albo nawet zostać tam przez całe dwa dni. Jeśli tak często odwiedza się to miejsce, to z pewnością ma się ulubione fragmenty nadbrzeża, ma się ulubione miasta, w których się zatrzymuje, a to dodatkowo przyczynia się do tego, że znacznie łatwiej jest uzyskać upragniony spokój. Co więcej, może się okazać, że dla jednych osób będzie obojętne, gdzie usiądą na plaży, byle mogli widzieć morze, ale może też być tak, że ktoś będzie miał swoje stałe miejsce, takie w którym za każdym razem będzie się pojawiał i tylko w tym danym miejscu będzie w stanie odpoczywać podczas nadmorskiej wyprawy.

Góry też uspokajają

Spora część ludzi twierdzi, że ich miejscem na ziemi są góry.

To tam uciekają od problemów, tam jadą się wyciszyć i tam jest ich miejsce, jeśli chcą stronić od wielkich tłumów. Im wyższe partie gór, tym większy spokój i mniejsza ilość mijających nas turystów, a to z pewnością sprzyja spokojowi, wyciszeniu, przemyśleniom. Niektórzy mają swoje ulubione miejsca w górach do których regularnie zaglądają, ale są też tacy, którym starczy, że po prostu są w górach, że mogą po nich wędrować, podziwiać piękno natury i jednocześnie wyznaczać sobie kolejne granice do pokonania. Warto mieć takie miejsce, które w pewnym sensie będzie naszym schronieniem i które będzie sprawiało, że łatwiej będzie nam zapanować nad tym wszystkim, co dzieje się w naszym życiu.

Ważne miejsca, takie w których będziemy potrafili odpoczywać, w których będziemy mieli możliwość się wyciszyć, z pewnością są potrzebne każdemu człowiekowi. Jednak nie trzeba ich szukać daleko, czasami wystarczy, że przejdziemy się po najbliższej okolicy, aby znaleźć takie miejsce, w którym znajdziemy ciszę i spokój.

Post Author: Damian