Domowe laboratorium

Domowe laboratorium
www.drop.org.pl Zaoczne i dzienne policealne studium kosmetyczne http://studium-kosmetyczne.pl/ Poznań

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów do pielęgnacji włosów. Obecnie trwa moda na włosomaniactwo, co sprytnie wykorzystują marki kosmetyczne. Oferowane są całe linie specjalistycznych produktów do każdego rodzaju włosów, lecz w rzeczywistości, jeśli przyjrzeć się ich składom, nie różnią się od siebie zbytnio. Ceny drogeryjnych kosmetyków są też często nieadekwatne do jakości składników, jakie wykorzystano w produkcji. Dużo tańszym, a zazwyczaj i skuteczniejszym rozwiązaniem jest komponowanie własnych kosmetyków.

W Polsce działa kilkanaście sklepów, które mają w ofercie półprodukty, czyli podstawowe, czyste składniki kosmetyków. Znając ich właściwości można samodzielnie mieszać i tworzyć produkty, które będą najlepiej odpowiadały naszym włosom. Drogeryjna odżywka może zawierać tak naprawdę tylko jeden aktywny składnik, tworząc kosmetyk samodzielnie jesteśmy w stanie wybrać to, co uważamy za najlepsze. Półprodukty są bezpieczne i nieszkodliwe. Ponieważ w większości są naturalne, praktycznie nie można sobie nimi zaszkodzić.

Czysty aloes, olejek makadamia lub masło shea, które kosztują zaledwie kilka złotych, są w stanie zdziałać dla włosów znacznie więcej dobrego, niż seria wysokopółkowych kosmetyków.