Endoproteza zastąpiona przez dzieło bioinżynierii

Endoproteza zastąpiona przez dzieło bioinżynierii
http://www.terapeutica.pl/ sklep seniora

Pojawiające się wraz z wiekiem duże problemy z układem ruchowym, szczególnie z ruchomością stawów kolanowych i biodrowych, skutkuje bardzo często przeprowadzaną operacją wszczepiania endoprotezy.

Możemy się pokusić o przypuszczenie, że pewnego dnia dojdzie do odkrycia, które okaże się przełomowym w dziedzinie starzenia się tkanki chrząstnej.

Odkrycie genu odpowiedzialnego za niszczenie lub też regenerację tkanki znajdującej się pomiędzy kośćmi, w ruchomych stawach, jest celem samym w sobie.

Jeśli uda się znaleźć przyczyny niekorzystnych, a w końcowym efekcie uszkadzających procesów, powodujących stałe zniekształcenia stawów, to uda się prawdopodobnie znaleźć także rozwiązanie pozwalające na ich blokowanie i w końcowym aspekcie, także zapobieganie zwyrodnieniom pojawiającym się w obrębie stawów.

Możemy się pokusić o stwierdzenie, że będzie to naprawdę spektakularne odkrycie, które odmieni wiele aspektów dzisiejszej ortopedii jednocześnie ułatwiając życie dotkniętych tym schorzeniem pacjentów.