Fryzjer powinien wiedzieć jakie uczesanie

Fryzjer powinien wiedzieć jakie uczesanie
www.galapagosmusic.pl

Czasami spodoba nam się jakaś fryzura i jesteśmy pewne, że dobrze byśmy w niej wyglądały. Innym razem widzimy jakieś uczesanie, które przypadnie nam do gustu, ale nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie nam pasować. A przecież uczesanie wpływa na ostetczną prezencję. Niektóre fryzury sprawią, że będziemy wyglądać młodziej, inne z kolei dodadzą parę lat, wyszczuplą optycznie twarz lub zaokrąglą. To oznacza, że musimy znaleźć fryzjera, któremu możemy w pełni zaufać. Takiego, który podpowie nam, jak czesać się na codzień, aby dobrze wyglądać.

Możemy iść z gotowym pomysłem

Jeżeli podoba nam się jakaś fryzura, to oczywiście nie ma najmniejszego powodu, abyśmy nie miały zabrać zdjęcia do fryzjera i go pokazać. Oczywiście może się okazać, że fryzjer stwierdzi, iż takie uczesanie nie będzie dla nas najlepsze. Bo mamy nie odpowiednią fakturę włosa, bo należałoby mieć je proste, a my mamy kręcone. Jednak jak się okazuje, może nam on wówczas doradzić jakieś inne rozwiązanie, które także przypadnie nam do gustu. Ale musimy być otwarte na to, co on mówi, bo owszem, możemy się uprzeć, że chcemy takie uczesanie i w ogóle mogą do nas nie docierać słowa fryzjera. Ale wówczas może się okazać, że jak tylko umyjemy włosy i zniknie ich ułożenie, które wykonane było przez fryzjera, to będziemy się denerwować, bo te włosy nie będą się już układały tak jak powinny. A chyba nie o to chodzi, aby w nowej fryzurze czuć się źle i nieatrakcyjnie.

Zdamy się na fryzjera?

Jeśli nie mamy pomysłu na uczesanie albo dochodzimy do wniosku, że kompletnie się na tym nie znamy, to możemy się zdać na fryzjera. Wówczas całkowicie oddajemy się w jego ręce, wierząc że zaproponuje nam coś, w czym nie tylko będziemy wyglądać perfekcyjnie, ale także tak będziemy się czuć. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy miały zaufanie do naszego fryzjera, nawet jeśli powie, że drastycznie ścinamy włosy. Chodzi o to, aby był on naprawdę dobry w swoim fachu, aby faktycznie wiedział, co będzie nam pasowało i w czym możemy się najlepiej czuć. Wówczas może się okazać, że będziemy zachwycone jego propozycją, jego pracą. Może się okazać, że czasami zaproponuje nam coś niecodziennego, coś co sprawi, że będziemy się wyróżniać z tłumu. Jeśli tylko mamy do tego odwagę, jeśli nie będzie nam to przeszkadzało, to warto się na to zgodzić. W końcu taki fryzjer skończył odpowiednie szkoły, a dodatkowo niejednokrotnie ma do tej pracy prawdziwe powołanie. To oznacza, że on patrząc na nas, od razu widzi w czym będzie nam dobrze, jaką długość i jaki kolor mają mieć nasze włosy, tak aby wydobyć z naszej twarzy to, co jest w niej najładniejsze, co jest warte pokazania. Może się okazać, że dobrze dobrana fryzura i jej kolor, odbiorą nam nawet kilkanaście lat. Dlatego nie powinniśmy mieć oporów, aby wybierać fryzjerów, którzy świetnie znają się na swojej pracy, nawet jeśli sporo kosztują. Powinniśmy zobaczyć, jakie możliwości wyboru będziemy tutaj miały. Jeśli mamy pewnego fryzjera, to z pewnością możemy mu pozwolić działać na naszych włosach i spokojnie oczekiwać efektu końcowego.

Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy wybierały fryzjera, do którego mamy pełne zaufanie i który cieszy się najlepszymi opiniami.