Jak działa samochód hybrydowy?

Jak działa samochód hybrydowy?
rejestracje z własnym napisem https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_ALFA-ROMEO-13450.html http://katalizatory-malopolskie.pl/

Z roku na rok przybywa samochodów hybrydowych. Auta te wyróżniają się ekonomią jazdy, a co za tym idzie oszczędnością i innymi zaletami. Aby samochód był jak w największym stopniu ekonomiczny, trzeba wiedzieć jak odpowiednio nim jeździć. Jak działa samochód z napędem hybrydowym? Napędy hybrydowe są dość skomplikowane i składają się z wielu elementów, które odpowiadają za różne zadania. Jednym z samochodów hybrydowych jest model Toyota Auris.

Silnik spalinowy tego pojazdu pracuje w cyklu Atkinsona, który wykorzystywany jest zazwyczaj w generatorach wolnostojących maszyn. Paliwo wykorzystuje się w bardziej efektywny sposób, ponieważ mniej energii mechanicznej jest przekształcane na energię cieplną. Taki silnik jest bardziej trwały. Hybrydy mają również silnik elektryczny, który w zasadzie skład się z dwóch silników – głównego i pomocniczego. Wymieniają się one zadaniami.

W jednym momencie to silnik pomocniczy odpowiada za generowanie prądu dla silnika głównego, a w drugim jest zupełnie odwrotnie.