Jak przetrwać upał w mieście?

http://montibello.pl/skin-product/arude-refining-eye-cream/ kurs makijażu permanentnego masaż dla kobiet

Wielu z nas nie może doczekać się lata, kiedy to słupki temperatur poszybują w górę, a od rana będzie towarzyszyć nam słońce i niebieskie niebo. Takie warunki niewątpliwie korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Z drugiej jednak strony upał może być dla naszego organizmu niezwykle wyczerpujący. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd i całe lato musimy spędzić w mieście.

Jak przetrwać upał wśród nagrzanych, betonowych budynków? Przede wszystkim musimy wykazać się rozsądkiem. Podobnie, jak w przypadku wakacyjnego wyjazdu, powinniśmy unikać przebywania na słońcu w godzinach od 10 do 16. Wówczas promienie słoneczne są najbardziej niebezpieczne. Jeśli jednak z jakiegoś powodu musimy spędzić ten czas na dworze – koniecznie pamiętajmy o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić także na nasz ubiór. Wybierajmy jasne, przewiewne materiały, np. bawełnę lub len. Nie zapominajmy również o regularnym schładzaniu organizmu, m.

in. przez picie chłodnej wody mineralnej.

Post Author: Damian