Jakie obuwie dla jeźdźca

Jakie obuwie dla jeźdźca

Podczas jazdy na koniu, tak naprawdę każdy element będzie miał ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli chcemy mieć pewność, że ta jazda będzie bezpieczna i wygodna. Dlatego też, warto wiedzieć, że jednym z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy tutaj zainwestować i na których nie powinniśmy oszczędzać, będzie Obuwie dla jeźdźca. Warto się przyjrzeć bliżej różnym propozycjom, tak aby móc określić, które z nich faktycznie spełnią nasze oczekiwania i które powinniśmy mieć w pierwszej kolejności.

Uniwersalne

Przede wszystkim warto wiedzieć, że możemy zaopatrzyć się w uniwersalne obuwie dla jeźdźca. Będą to niskie buty stajenne, które z jednej strony dzięki odpowiedniej amortyzacji będą świetnie nadawały się do jazdy, a z drugiej strony, bez problemów będziemy mogli się w nich poruszać po stajni, aby przygotować konia do jazdy, czy oczyścić go już po skończonej przejażdżce. Takie buty stajenne mają odpowiednio przygotowaną podeszwę, która da nam gwarancję bezpiecznej jazdy, ponieważ mocno będzie się trzymała w strzemieniu.

A jeśli chcemy mieć pewność, że podczas jazdy będziemy chronić łydki przed otarciem, to warto zainwestować jeszcze w czapsy, które będziemy nakładać na takie buty, a które będą sięgały nam do kolan.

Może jednak wysokie?

Zainwestować możemy również w wysokie buty do jazdy konnej. Takie, które będą sięgały nam do kolan, będą nie tylko chroniły naszą stopę w strzemieniu, ale również łydkę przed otarciami i zranieniami. Takie buty wykonane są z mocnych materiałów, a dodatkowo jeszcze na wysokości łydek mogą być pokryte antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu w siodle będziemy trzymać się pewnie i mocno. Dzięki specjalnej podeszwie wygodnie będzie nam się w nich jeździło, jednak może się okazać, że chodzenie w nich przez dłuższy czas już takie wygodne nie będzie. Bez względu na to, jakie obuwie jeździeckie wybierzemy, musimy pamiętać o tym, aby dopasować je do panującej pogody. To oznacza, że inne powinniśmy mieć na lato, kiedy jest gorąco i nasza noga powinna oddychać, a inne powinniśmy kupić na zimę, a więc takie które nie tylko będą chroniły naszą nogę podczas jazdy, ale również zapewnią nam odpowiednie ciepło.

Dodatkowo takie buty powinny być wykonane z oddychających, ale jednocześnie nieprzemakalnych materiałów i dodatkowo powinny być bardzo wytrzymałe.