Metoda OMO

Metoda OMO
www.koffice.org.pl

Tajemnicza nazwa OMO jest skrótem od jednego z popularniejszych sposobów mycia włosów: Odżywianie, Mycie, Odżywianie. W tej metodzie dokładany jest dodatkowy element w pielęgnacji, czyli pierwsze ‚O’.

Tradycyjne mycie włosów polega najpierw na oczyszczeniu włosów szamponem, a później nałożeniu na nie odżywki lub maski. W metodzie OMO najpierw nakłada się odżywkę, a dopiero w kolejnym etapie przechodzi do tych dwóch kroków.

Jaki jest w tym sens? Chodzi głównie o to, by możliwie w jak największym stopniu ochronić włosy przed szkodliwym wpływem wody (np. w przypadku wody twardej) lub szamponu (jeśli stosujesz szampony z silnymi detergentami).

Nałożenie odżywki na włosy zbuduje na nich ochronną warstwę, która zminimalizuje kontakt włosów z wodą i szamponem. Po pierwszym nałożeniu odżywki na włosy należy spienić szampon, ale tylko przy skórze głowy.

Spłukując pianę spłynie ona wraz z pierwszą warstwą odżywki. Po etapie mycia należy nałożyć drugą porcje odżywki (lub maski) i spłukać ją po odpowiednim czasie.