Najsmaczniejsze wędliny i mięsa

Najsmaczniejsze wędliny i mięsa

Jednym z produktów, z których Polska jest szczególnie znana na świecie, są wędliny i mięsa. Niemal każdy obcokrajowiec, który skosztuje polskiej kiełbasy, mówi, że nigdy nie jadł lepszej.

Nic dziwnego, że polskie wyroby tego rodzaju są również chętnie kupowane przez klientów w innych krajach. Natomiast powodów do zadowolenia nie mają pod tym względem Polacy na emigracji.

Jeśli nie uda się znaleźć wyrobu polskiego producenta, są skazani na lokalne wyroby mięsne, którym daleko do polskiego ideału. Znane polskie firmy to przede wszystkim Zakłady Mięsne Henryk Kania, Zakłady Mięsne Silesia, Zakłady Mięsne Olewnik oraz firmy takie, jak JBB, Lenarcik czy Tarczyński.

Znakomitych polskich producentów jest wiele. Z tego powodu obroty najbardziej prężnych firm nie przekraczają 600 milionów złotych.

Polska kiełbasa jest tak dobra, że w Stanach Zjednoczonych czasem sprzedaje się osobny „rodzaj” kiełbasy, nazywany „kielbasa sausage”, czyli właściwie „kiełkasa kiełbasa”. Amerykanie jednak nie dbają o nazewnictwo.

Najważniejsze, że mogą sięgnąć po znakomite polskie wyroby.