Najważniejsze obszary eksportu

Najważniejsze obszary eksportu
https://edumax.com.pl/

Polacy to podobno strasznie marudny naród. Czy to prawda? Bez odwiedzenia przynajmniej kilku innych państw i pozostania tam na kilka lat, trudno o obiektywny osąd.

Jednak na pewno można znaleźć przynajmniej jeden dobry przykład na to, że Polacy faktycznie są malkontentami. Otóż w całej Europie nasz kraj jest chwalony za dobre wyniki gospodarcze, Polska jest uważana za lidera w swoim regionie i rosnącą siłę na kontynencie.

Za to w Polsce nie widać zbyt dużego entuzjazmu. Za to wszędzie można usłyszeć informacje na temat tego, co jest nie tak i jak źle nam się wiedzie.

Z drugiej strony, być może to właśnie krytyczne podejście do rzeczywistości zaowocowało tym, że na całym świecie ceni się polskie produkty w wielu dziedzinach. Polska eksportuje przede wszystkim do Niemiec i Rosji, ale odbiorców mamy na całym świecie.

Jakie są nasze największe osiągnięcia na tym polu? Przede wszystkim produkcja mebli i żywność. Duży udział w eksporcie ma także odzież i kosmetyki oraz łodzie motorowe, jachty i stolarka otworowa.