Norka europejska

Norka europejska
lizawka solna dla zwierząt Załóż swemu koniu czaprak fair play ruby i nie pozwól by marznął na wietrze

Norka europejska jest ssakiem, który należy do rodziny łasicowatych. Zwierzę te objęte jest ścisłą ochroną. Dawniej, norkę można było spotkać na obszarze całej Europy.

Obecnie, norki europejskie można spotkać w Hiszpanii, Rumunii, Francji oraz Szwecji. Budowa ciała norki jest podobna do budowy tchórza. Norka europejska jest jednak znacznie mniejszym zwierzęciem.

Zwierzę cechuje się długim ciałem, które pokrywa gładkie futro o barwie czarnej lub ciemnobrązowej. Do cech charakterystycznych należy biała łatka na szyi oraz kilka na pyszczku. Norka żywi się małymi ssakami, owadami, rybami i żabami.

Poluje również na ptactwo. Nie prowadzi stadnego życia, ale preferuje te w pojedynkę. Jeśli chodzi o rozród norek europejskich, to gody odbywają się zazwyczaj w okresie zimowym.

Ciąża norek trwa blisko 45 dni, po których zwierzę może wydać na świat nawet siedmiu młodych osobników. Norka europejska została w pełni wyłączona spod prawa łowieckiego. Gatunek ten umieszczono na liście zwierząt objętych całkowitą ochroną.

Ścisła ochrona utrzymywana jest aż do dzisiaj.