Pielęgnacja włosów po powrocie z plaży

Pielęgnacja włosów po powrocie z plaży
www.cdefgahc.com.pl

Urlop spędzony nad morzem to wymarzone wakacje dla wielu z nas. Choć niewątpliwie jest to czas regeneracji i relaksu – dla naszych włosów może być to okres szczególnie trudny. Piasek, wiatr, słona woda i słońce, na którym schną po kąpieli, w krótkim czasie mogą spowodować znaczne pogorszenie ich stanu. W jaki sposób więc pielęgnować włosy po powrocie z plaży? Po pierwsze, po powrocie do hotelu trzeba je dokładnie umyć.

Dotyczy to także skóry głowy. Dzięki temu pozbędziemy się wszystkich zanieczyszczeń, piasku oraz soli. Kolejny krok to nałożenie odżywki, ale tylko na same włosy. Zaaplikowanie jej na skórę głowy może wzmocnić przetłuszczanie się skóry.

Wbrew temu co na opakowaniach piszą zazwyczaj producenci – odżywkę warto pozostawić na włosach co najmniej przez 15 minut. Następnie spłukujemy ją chłodną wodą, która zamknie łuski włosów. Raz w tygodniu odżywkę zastępujemy natomiast maską zawierającą więcej substancji odżywczych. Tego typu produkt możemy trzymać na głowie nawet do pół godziny.