Syntetyczna genetyka

www.gramofon.com.pl Producent witamin Formeds choroby siatkówki

Genetyka syntetyczna to pojęcie bardzo futurystyczne a co za tym idzie odległe. Jednakże pojawia się ono w aspekcie poruszanego tematu medycyny przyszłości.

Wchodzące w jej skład i zakres pojęcie ektogenezy, może się wielu osobom wydawać bardzo zaskakującym jednakże w jego obrębie prowadzone są naukowe badania, badania, których celem jest opracowanie techniki rozwoju ludzkich embrionów zupełnie poza kobiecym ciałem. Oczywiście jest to teoria wywołująca bardzo dużą falę krytyki związaną z jej aspektem etycznym, jednakże wielu naukowców uważa, iż będzie to przyszłościowe rozwiązanie dające nadzieję na posiadanie potomstwa przez kobiety, które na dzień dzisiejszy mają medyczne przeciwskazania do posiadania ciąży naturalnej.

Nie da się ukryć, że ektogeneza pozbawia matkę i dziecko emocjonalnej więzi powstającej na przestrzeni trwania ciąży. Z drugiej jednak strony pozwala na obserwację powstającego organizmu, jego funkcji życiowych poza łonem matki, dając możliwość szybkiej medycznej ingerencji w procesy zachodzące w płodzie.

Post Author: Damian